بالا
صفحه اصلی > یادداشت و مقالات > تصاویر دلخراش از ریختن زباله در محیط زیست

تصاویر دلخراش از ریختن زباله در محیط زیست

تصاویر دلخراش از ریختن زباله در محیط زیست

متاسفم چنین تصاویری را در کشورم، آن هم در مناطقی سرسبز، جنگلی، توریستی و زیبا مشاهده می کنم. قطعا هزاران تصویر این چنینی را شما سراغ دارید.

این بهانه ای شد تا بگویم. همه ی ما مسوول هستیم. از من طلبه که رسالتم را در تبلیغ چیزهایی دیگر میدانم، تا شما که هیچ اندوهی از تخریب زمین و میراث فرزندانتان ندارید. تا مسوولانی که به فکر زد و بند و صندلی هستند تا آبادانی ایران.

متاسفم که ایران این چنین ویران می شود. باید خون گریست بر آتش سوزی های تنک تکاب و خشکی هیرمند و ویرانی تالاب انزلی و قطع شدن بلوطهای زاگرس و خشکی جازموریان و جریان فاضلاب در کارون و کوه خواری ها و جنگل خواری های گوشه و کنار کشورم.

خنده ام میگیرد از آنانی که خود را منتظر امامشان می دانند که بیاید، و بر فرجش دعا میکنند، ولی غافل که چه طبیعت و زمینی را قرار است تحویل صاحبش بدهند. مردم کوفه در نامه هایشان به امام حسین نوشتند که باغهایمان سرسبز، رودهایمان خروشان و سرزمین مان آباد است آقا بیا … راستی ما چه بنویسیم؟ شما بگویید چه بنویسیم؟

حتی دلسوزان طبیعت را مسخره میکنیم و میگیم خدا شفاش بده، به فکر درختها و سگ ها و گربه هاست. خودشو میکشه تا مردم کمتر ظروف پلاستیکی استفاده کنند. بیکاره، دلش خوشه … و اما خودمون رو موفق میدونیم که داریم مثلا فعالیت علمی میکنیم، منبر و روضه برا امام حسین داریم، کاسبی میکنیم، مثلا داریم خدمت به مردم و علم ! و کشور! میکنیم … لکم دینکم ولی دین
سلام بر ضامن آهو
یا علی

سید مهدی طباطبایی

پیغام شما