بالا
صفحه اصلی > در رسانه ها > سیدمهدی طباطبایی: کشتار پرندگان مهاجر حرام است

سیدمهدی طباطبایی: کشتار پرندگان مهاجر حرام است

سیدمهدی طباطبایی: کشتار پرندگان مهاجر حرام است

آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله علوی گرگانی، آیت الله سیستانی و آیت الله گرامی، در پاسخ به استفتاء موسسه فرهنگی بحرالعلوم، اعلام کردند کشتار، صید و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر جایز نیست.

به گزارش افکارنیوز، مهدی طباطبایی مدیر موسسه فرهنگی بحرالعلوم با بیان اینکه مالکیت منابع طبیعی نه فقط از آن مردم یک کشور بلکه متعلق به مردم کل دنیاست می‌گوید: اگر چه از دیدگاه فقهی روشن است که کشتار پرندگان به این شکل جایز نیست و حرام است باز هم ما در این زمینه از مراجع بزرگ تقلید استفتا کردیم.

دفتر آیت الله سیستانی پاسخ دادند خلاف مقررات را جایز نمی دانند و دفتر آقای علوی گرگانی نیز که در آن منطقه مقلدانی دارند فرمودند حفظ گونه های مختلف پرندگان و حیوانات وظیفه آحاد مردم و مسئولان است و کسانی که اقدام به کسب درآمد از طریق شکار حرفه ای و گسترده پرندگان می کنند رفتار آنها برخلاف منافع ملی و غیرمشروع است و باید با اقدامات قانونی لازم جلوی این رفتار غیرقانونی گرفته شود.

پاسخ آیت الله مکارم شیرازی که به مهر خود ایشان هم ممهور شده این بود که بدون شک چنین صید بی رویه که دارای آثار و تبعات است جایز نیست، یعنی حرام است. آیت‌الله گرامی نیز گفتند اگر شکار این حیوانات به ضرر سلامت افراد جامعه باشد و یا موجب وهن و تحقیر جامعه اسلامی می‌شود شکار گسترده آنها جایز نیست. از مقام معظم رهبری هم پیش‌تر در این زمینه استفتا شده و مخالفت ایشان هم بارها در سایت‌های مختلف منتشر شده است.

 

پیغام شما