بالا
صفحه اصلی > مصاحبه ها > نشست سید مهدی طباطبایی با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در بوشهر

نشست سید مهدی طباطبایی با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در بوشهر

نشست سید مهدی طباطبایی با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در بوشهر

سید مهدی طباطبایی ، مدیر مؤسسه  بحرالعلوم طی  دیداری که دردفتر امام جمعه بوشهر انجام گرفت، فعالیّتها و برنامه ­های  موسسه فقه پویان بحرالعلوم  را در زمینه­ های  مختلف فقه اجتماعی از جمله برنامه­ های مرتبط با معلولین و محیط زیست، به اطلاع آیت الله صفائی بوشهری رساندند  و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با ایشان و حوزه علمیه بوشهر، ابراز امیدواری نمودندکه برنامه­ های فقهی و فرهنگی درحوزه­ های اجتماعی با مشارکت موسسه بحرالعلوم در این استان برگزار گردد .
در این دیدار که حجت الاسلام کمالی امام جمعه محترم خارک نیز حضور داشتند، سیّد مهدی طباطبایی با اشاره به راه­ اندازی پروژه بامک ، بازار اینترنتی معلولین اظهار داشت که اگر طرح بامک محقق شود می­تواند باعث کارآفرینی معلولین درسطح کشور شود.
و همچنین آقای طباطبایی هدف از سفر به بوشهر را انجام فعالیت در این شش حوزه :

  1. ارتباط  با حوزه علمیه
  2. ارتباط  با اداره کل بهزیستی
  3. ارتباط  با اداره کل محیط زیست
  4. ارتباط  با دانشگاه ها
  5. ارتباط  با صدا سیما
  6. ارتباط  با سازمان  میراث  فرهنگی و  گردشگری استان  بوشهر بیان کردند .

طرح تربیت طلاب برای مبلغی فقه اجتماعی ،  برای مبارزه با طلاق، اعتیاد و پیشگیری از معلولیت و آسیب های اجتماعی خانواده و به خصوص مشاوره  قبل ازازدواج برای دختران و پسران با انجام هدف ازدواج موفق صورت گیرد .
آیت الله صفائی بوشهری ضمن استقبال از برنامه­ های موسسه بحرالعلوم در زمینه فقه اجتماعی و مستحدثات  فقهی، به  برخی مشکلات زیست محیطی ایران و استان بوشهر از جمله  برداشت  غیر مجاز از چاه ­های آب ایران نیز اشاره نمودند. آیت الله صفایی بوشهری در پایان کتابی با عنوان بیست گفتار در علم و فناوری که تالیف خودشان می باشد را تقدیم آقای طباطبایی کردند .

 

 

پیغام شما